• Przemek Kurzacz i Janek Worwąg w gronie najlepszych uczniów w woj. śląskim🏆🏆

5_uchwala_303_XXXI_2017-1.pdf

20240115075743954.pdf

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH 2024/2025

SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH!

Uprzejmie informujemy, iż Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku będzie prowadzić rekrutację do klas pierwszych w wyznaczonym terminie tj. 1.03.2024r. do 31.03.2024r., prosimy składać zgłoszenia lub wnioski w sekretariacie szkoły bądź wysyłać na adres szkoły: sp3klobuck@gmail.com lub listownie na adres: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku, ul. Boh. Bitwy pod Mokrą 4 42-100 Kłobuck.

Informujemy również, iż przed szkołą udostępniona została skrzynka na listy, do której można wrzucać bezpośrednio wszelką korespondencję.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz wzory zgłoszeń i wnioski znajdują się na stronie szkoły https://sp3klobuck.edupage.org   WIDŻET na stronie głównej oraz na stronie Urzędu Gminy Kłobuck.

Podjęcie decyzji i złożenie dokumentów przez Rodziców, we wskazanym czasie, pozwoli nam zaplanować odpowiednią ilość oddziałów klasowych w arkuszu organizacyjnym.

Paweł Kotkowski

Dyrektor SP nr 3 im. J. P. II w Kłobucku

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku zaprasza do klasy pierwszej z obowiązkowym językiem angielskim.

Bardzo dobra lokalizacja umożliwia uczniom łatwe i bezpieczne dojście lub dojazd.

Zajęcia w Szkole odbywają się w systemie jednozmianowym.

Placówka korzysta z dziennika elektronicznego.

Duży nacisk kładzie się na rozwój własny uczniów, miłą atmosferę i bezpieczeństwo.

W ofercie są dodatkowe zajęcia językowe, sportowe, artystyczne oraz przedmiotowe.

Uczniowie wspomagani są zajęciami wyrównawczymi, jak również prowadzone są zajęcia dla uczniów zdolnych.

W Szkole znajdują się: stołówka, sklepik, szatnie z indywidualnymi szafkami, sala gimnastyczna, hala sportowa, gabinety pedagogów i pielęgniarki, sala terapeutyczna, radiowęzeł oraz system monitoringu wizyjnego.

Szkoła współpracuje z wyższymi uczelniami: Uniwersytet Śląski, UJD, Politechnika Częstochowska, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach.

Szkoła organizuje wycieczki programowe, zielone szkoły, wycieczki zagraniczne- Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Czechy, Słowacja, zawody sportowe począwszy od szczebla szkolnego do ogólnopolskiego, wyjazdy do filharmonii i teatru, zajęcia terenowe, różnorodne konkursy, koła zainteresowań.

Zapraszamy do eksploracji szkoły poprzez zdjęcia panoramiczne:

Hol

Sala biologiczna

Sala fizyczna

Hala

Korytarz- parter

Zajrzyj również na naszą stronę na Facebooku, która da Ci wyobrażenie, co dzieje się w naszej szkole.

Czwartek 28.03.2024

• Współpraca w ramach programu „Szkół partnerskich”

23 marca 2023 r. Politechnika Częstochowska i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku podpisały Porozumienie o Współpracy Partnerskiej. Dokument jest oficjalnym potwierdzeniem kontynuacji i pogłębienia wieloletniej współpracy oraz nawiązania wspólnego działania pomiędzy uczelnią i szkołą podstawową w zakresie organizacji pokazów i warsztatów przedstawiających praktyczne zastosowanie nauk ścisłych, technicznych i ekonomicznych, szkoleń dla uczniów i kadry pedagogicznej.

Wspólne działania Politechniki Częstochowskiej i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku mają na celu popularyzację nowoczesnych rozwiązań technicznych, ekonomicznych i zarządzających, tak, aby sprostać wymaganiom stawianym przez dynamicznie rozwijające się realia współczesnego świata.