• Nasi ósmoklasiści z najwyższym wynikiem egzaminu w mieście i gminie Kłobuck 🥇🏆🏆🏆🥇.

• OKE w Jaworznie opublikowała ogólne i szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie naszej szkoły uzyskali najwyższe wyniki z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych w mieście i gminie Kłobuck. Każdą część egzaminu napisali powyżej średniej powiatu kłobuckiego, województwa i kraju. Jesteśmy dumni z tak wysokiego wyniku i składamy gratulacje tegorocznym Absolwentom, ich Rodzicom i Nauczycielom przygotowującym ich do egzaminu. Wierzymy, że wysokie wyniki pozwolą naszym ósmoklasistom dostać się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Życzymy Wam dalszych sukcesów w nowych szkołach ☘️☘️☘️.

• Nasze szóstoklasistki wyróżnione w Regionalnym Konkursie Dendrologicznym.

• Weronika Błaszczykowska i Zuzanna Walicka – uczennice klasy 6a - uzyskały wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Dendrologicznym im. Prof. J. Hereźniaka, organizowanym przez Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie i LO im. C.K. Norwida. Nasze szóstoklasistki były najmłodsze w grupie uczestników, bo w konkursie dendrologicznym startują uczniowie LO. Uzyskanie wyróżnienia w takiej grupie uczestników zasługuje na pochwałę i szczególne gratulacje. Dziękujemy tez Mai Osuchowskiej i Hani Bednarskiej za wysoki wynik i godne reprezentowanie naszej szkoły. Uczennice odebrały nagrody rzeczowe na podsumowaniu, które odbyło się w LO Norwida w Częstochowie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Uroczyste zakończenie 8.edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy z udziałem naszych szóstoklasistów 🎓💻💽🔬.

• Uczniowie klasy 6a z Panią Wicedyrektor Sylwią Galle, wychowawczynią p. Haliną Sową i nauczycielem biologii p. Izabelą Śledzioną uczestniczyli w Uroczystym podsumowaniu projektu CzUMO połączonym z Piknikiem Młodego Odkrywcy. Część oficjalnego podsumowania odbyła się z udziałem Rektora PCz p. Norberta Szczygiola, Prezydenta Miasta Częstochowy p. Krzysztofa Matyjaszczyka oraz władz Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Uczniowie otrzymali dyplomy i wypełnione zaliczeniami indeksy, natomiast Pani Wicedyrektor S. Galle otrzymała podziękowanie z rąk Pana Rektora. Po części oficjalnej uczniowie uczestniczyli w Pikniku Młodego Odkrywcy, który odbył się na skwerze między wydziałami. To był świetnie spędzony dzień z mnóstwem atrakcji m.in.: euro- bungee, trampoliną i dmuchańcami. Dziękujemy Władzom Uczelni oraz Wykładowcom dzięki którym nasza młodzież rozwijała zainteresowania politechniczne uczestnicząc w projekcie CzUMO od marca do dnia dzisiejszego, poznając tajniki nauk ścisłych poprzez doświadczenia, pokazy i warsztaty. Liczymy na kontynuację współpracy z CzUMO https://www.facebook.com/czestochowskiuniwersytetmlodegoodkrywcy i bardzo dziękujemy❤️ .Uroczyste zakończenie 8.edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

z udziałem naszych szóstoklasistów 🎓💻💽🔬.