• Nocowanie w szkole klas drugich🤸 🌙


          • Mały Survival szkolny, rozgrywki, zawody sportowe i 
            😋…pizza i mnóstwo smakołyków.
            Było oczywiście kino, gry, zabawy, ale najważniejsze: noc na materacach w towarzystwie kolegów i koleżanek.

          • KORZYSTAMY ZE SŁOWNIKÓW

          • Gżegżółka, atencja, future, egoista i tp. Uczniowie kl. 3b uczyli się w szkolnej bibliotece korzystać ze słownków ortograficznych, języka polskiego, polsko-angielskiego, wyrazów obcych.

          • Ósmoklasiści na spektaklu „Balladyna”

          • 17 marca uczniowie klas ósmych obejrzeli spektakl „Balladyna”, który pozwolił na lepsze zrozumienie i zapamiętanie poznanej  wcześniej lektury przedstawiającej  „historię o żądnej władzy dziewczynie z ludu, która trupami usłała drogę do tronu”.  Ponadczasowa wymowa utworu na pewno została  odczytana i zapamiętana przez publiczność. Młodzi widzowie uświadomili sobie, że nie da się uciec od odpowiedzialności za swoje czyny, a tragiczne losy Balladyny należy potraktować jak przestrogę...

          • Taniec, muzyka i tradycje Beskidu Śląskiego

          • Uczniowie klas 1-3 w miniony piątek wzięli udziały w kolejnej muzycznej audycji w wykonaniu artystów z Agencji Creare. Tym razem tematem muzycznej przygody był „Taniec, muzyka i tradycje Beskidu Śląskiego".

          • WARSZTATY Z MAJSTERKOWANIA🪚⛏🛠🪛🔧🔨⚙️🔩

          • Wszystkie klasy I-III miały okazję uczestniczyć w warsztatach majsterkowania Knoc- Knock . Efektem pracy była hulajnoga z drewna, którą każdy uczestnik wykonał samodzielnie i zabrał jako swoją zabawkę. Jak widać wszystkim bardzo się podobało.

          • Z wizytą w księgarni 📚🖋🖇📌✂️🖌

          • Uczniowie klas pierwszych z wychowawczyniami  odwiedziły jedną z kłobuckich księgarni, aby zapoznać się z przeznaczeniem tego miejsca i zrozumieć, jaka jest różnica między  księgarnią a biblioteką.  Była także okazja do samodzielnych drobnych zakupów. Potem był także czas na spacer po parku w poszukiwaniu oznak wiosny oraz elementy gry w Podchody.🥰 Edukacja przede wszystkim!😀

          • DZIĘKUJEMY ❤️

          • ❤❤❤❤ Serdecznie dziękujemy za zakup sprzętu, który pomoże uczniom poszerzać horyzonty edukacyjne przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki Państwa inicjatywie dzieci będa mogły skutecznie realizować swoje cele, mając dostęp do zasobów internetowych. Odpowiednio użyte narzędzia z udziałem komputera sprzyjają rozwojowi edukacyjnemu dzieci. Serdecznie dziękujemy za Państwa wkład w kształcenie naszych dzieci ! ❤❤❤

          • Obchody Święta Liczby π w naszej szkole


          • „Podziwu godna liczba Pi”, będąca również tematem wiersza Wisławy Szymborskiej, ma promować matematykę i nauki ścisłe dokładnie 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby π.
            Poniżej podane jest rozwinięcie dziesiętne liczby л z dokładnością 50 cyfr po przecinku:
            π = 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510...

            Niezwykłość liczby π polega na tym, że jedną z najbardziej znanych liczb niewymiernych. Jej historia jest długa i bardzo bogata. Już w starożytności zauważono, że stosunek długości obwodu koła do długości średnicy jest wielkością stałą, co więcej – przydaje się do obliczania pól pewnych figur i objętości brył. Liczba π jest bezapelacyjnie najsłynniejszą liczbą świata, która króluje nie tylko w geometrii. Wyjątkowość liczby π polega również na tym, że pomimo, iż najczęściej mówi się o niej w stereometrii, pojawia się również w algebrze, teorii liczb, rachunku prawdopodobieństwa oraz innych gałęziach nauki, np. w statystyce, a nawet w biologii.
            W naszej szkole wczoraj szóstoklasiści rozpoczęli świętowanie w Politechnice Częstochowskiej, a dzisiaj  liczbie π poświęcono lekcje matematyki i zajęcia świetlicowe. Już o 6.50 uczniowie klas 1-4 w ramach zajęć świetlicowych wyznaczyli wartość liczby pi mierząc obwód stołu świetlicowego i jego średnicę, otrzymali  wynik przybliżony 3,15, który zaakceptowały nasze Panie Matematyczki. Liczba pi zdominowała dzisiejsze lekcje  matematyki . Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
            Liczba Pi [Wiersz Wisławy Szymborskiej]
            Podziwu godna liczba Pi
            trzy koma jeden cztery jeden.
            Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe,
            pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy…

          • Klasa 6B na zajęciach w Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej🏰👷‍♀️💻🎮. 


          • Uczniowie klasy 6B  z wychowawcą p. Rafałem Kowalczykiem i p. Izabelą Śledzioną odwiedzili Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Data odwiedzin nie była przypadkowa, w przeddzień Obchodów Święta Liczby π i urodzin Alberta Einsteina nasi szóstoklasiści zetknęli się  z nauką w wymiarze politechnicznym, czując się  jak studenci. Tak rozpoczęliśmy Obchody Święta Liczby π. 
            W czasie zajęć warsztatowych uczniowie poznali technikę Modelowania Konstrukcji Budowlanej  BIM. Zobaczyli projekty budynków wykonane za pomocą narzędzi  Autodesk Revit.  Modelowanie BIM  to technologia, która pozwala odzwierciedlić realną budowlę w cyfrowym środowisku 3D. Uczniowie oglądali projektowane obiekty  przy użyciu okularów VR, które znają już z naszego szkolnego Laboratorium Przyszłości. Zajęcia warsztatowe z modelowania przeprowadził mgr inż. Przemysław Palacz. Kolejne warsztaty dotyczyły projektowania mostów, których zasady konstrukcyjne  przedstawiła  mgr inż. Natalia Brycht.  Zadaniem uczniów było skonstruowanie mostu  zgodnie z przygotowanym projektem z użyciem  klocków. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy świetnie poradzili sobie z zadaniem, więc akcja: „Dziewczyny na politechniki”  ma sens. 
            Dziękujemy dr inż. Alinie Pietrzak za umożliwienie nam spotkania z NAUKĄ  przez duże N.

          • Nasi uczniowie w CZĘSTOCHOWSKIM UNIWERSYTECIE MŁODEGO ODKRYWCY

          • 9 marca 2023 roku na Politechnice Częstochowskiej  w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyła się inauguracja 8 edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Wśród 260 uczestników ze szkół podstawowych z Częstochowy i okolicznych miejscowości, obecni byli uczniowie naszej szkoły. Program Uroczystości obejmował:
            1. Otwarcie Uroczystości przez Prof. dr hab. inż. Małgorzatę Klimek - Dziekan Wydziału.
            2. Prezentacja 8-ej edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy - dr inż. Monika Kosowska-Golachowska - Kierownik CzUMO.
            3. Krótka prezentacja Rośnij z IPMA Kids i CzUMO - dr Joanna Rzempała - Wiceprezes Zarządu IPMA Polska.
            4. Przemówienie Prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola - Rektora Politechniki Częstochowskiej.
            5. Przemówienie Krzysztofa Matyjaszczyka - Prezydenta Miasta Częstochowy.
            6. Ślubowanie.
            7. Wręczenie indeksów najmłodszej grupie CzUMO.
            8. Wykład inauguracyjny pt.: Recykling zaczyna się w naszych domach -  Prof. PCz dr hab. inż. Przemysław Postawa.
            W części oficjalnej wielkie wrażenie zrobił na młodych odkrywcach wyjściowy strój, w którym szanowny rektor prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol przyjął nas w murach swojej uczelni i z którym mieliśmy honor pozować do wspólnej fotografii.
            Po części inauguracyjnej odbyły się warsztaty z zarządzania projektami IPMA Teens, jednego z patronów przedsięwzięcia. Uczniowie podzieleni na 4-5 osobowe zespoły mieli za zadanie stworzyć plakat CZUMO. Utrudnieniem było to, że grupa miała wykonać tylko ¼ rysunku, pozostając w kontakcie z trzema innymi grupami. Odpowiedni podział zadań, dobra komunikacja i współpraca decydowały o efekcie końcowym. Uczniowie świetnie się bawili, niektórzy odkryli w sobie zdolności kierownicze, inni ducha rywalizacji, wszyscy byli bardzo zaangażowani i zasłużyli na ulubiony przez wielu posiłek – pizzę. Projekt będzie obejmował jeszcze trzy zjazdy, w tym wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Zakończenie w postaci pikniku odbędzie się 15 czerwca 2023 roku. Serdecznie dziękujemy organizatorom, w szczególności panu dr hab. inż. Dariuszowi Kwiatkowskiemu, profesorowi Politechniki Częstochowskiej za możliwość udziału w tej naukowej przygodzie.

          • DZIEŃ KOBIET „NA SŁODKO”

          • Dzień Kobiet na słodko? Czemu nie?! Klasy 3 zorganizowały „ warsztaty wafelkowe”.

            🧑‍🍳👨‍🍳🧇🥞🧑‍🍳👨‍🍳
            Oprócz przepysznych, autorskich wafli- każdy miał swój pomysł na wafelka, nie zabrakło mleka lub ciepłego kakao. Takie drugie śniadanie smakowało wyjątkowo.

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH

          • Z dumą ogłaszamy laureatów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych Olimpus – sesja zimowa.
             
            Biologia:
            Kalina Nowak, klasa 5a otrzymała Dyplom laureata oraz nagrodę książkową
            Weronika Błaszczykowska, 6a - Dyplom laureata
             
            Historia:
            Tymoteusz Lipiński, 4b - Dyplom laureata
             
            Język angielski:
            Tymoteusz Lipiński, 4b - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
            Sonia Bargieła, 4c - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
            Ewa Otwinowska, 4b - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
            Hanna Adamus, 4c - Dyplom laureata
            Zofia Otwinowska, 4b - Dyplom laureata
            Tola Roman, 5a - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
            Maja Osuchowska, 6a - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
            Michał Kozar – Konieczny, 8c - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
            Rafał Kozar – Konieczny, 8c - Dyplom laureata oraz nagroda książkowa
            Beniamin Jagielski, 8b - Dyplom laureata
             
            Matematyka:
            Tymoteusz Lipiński, 4b - Dyplom laureata
             
            Gratulujemy!

          • Wyniki szkolnego konkursu MY ENGLISH LAPBOOK

          • KLASY 1-3
            1 miejsce - Weronika Cholewa z kl. 2a
            2 miejsce - Iwo Kacprzak z kl. 1a
            3 miejsce - Tobiasz Prozner z kl. 1a

            Wyróżnienie
            Laura Łowisz z kl. 2b
            Lena Bednarska z kl. 2b

            KLASY 4-8
            1 miejsce - Maja Osuchowska z kl. 6a
            2 miejsce - Marcel Janikowski z kl. 5c
            3 miejsce - Tola Roman z kl. 5a

            Wyróżnienie
            Tymoteusz Prozner z kl. 4c
            Jakub Juszczak z kl. 4c

            Gratulujemy!

          • Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 w naszej szkole 💚🦆🦢🪺💚.


          • Dziś odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 2 z wychowawczynią panią Iwoną Dobosz. Przedszkole nr 2  ma najwięcej członków Koła LOP w porównaniu  z innymi placówkami gminy i powiatu oraz  najwięcej nauczycieli opiekunów działających w Lidze Ochrony Przyrody. Zajęcia ornitologiczne w obecności p. Wicedyrektor Sylwii Galle przeprowadziły szóstoklasistki: Emilia Juszczak, Zuzanna Walicka i Hanna Bednarska z 6a oraz Natalia Kotynia i  Iga Polak z 6b. Przedszkolaki wykazały się szeroką wiedzą o ptakach Kłobucka i najbliższej okolicy, którą pochwalą się w kwietniu w czasie Gminnego Konkursu Ornitologicznego.
            Dziś kończymy cykl zajęć przygotowujących  do konkursu ornitologicznego. Dziękujemy Dyrekcji, pracownikom obsługi i administracji za pomoc w przygotowaniu  zajęć dla ponad 120 dzieci w ciągu dwóch miesięcy oraz szóstoklasistkom, które świetnie radzą sobie z edukacją ornitologiczną najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć 📷.

        • Witamy!

        • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku

        • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

          Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

    • Aktualności

          • „ ZIELONY MARZEC” w bibliotece szkolnej

            W bibliotece szkolnej zakończył się "Zielony marzec". Wszystkie zaplanowane zadania zostały wykonane. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przeglądali znajdujące się w zbiorach bibliotecznych atlasy roślin iowodów. By zapamiętać ich nazwy wpisywali je na specjalnie w tym celu przygotowanej tablicy.
            Robiliśmy wiosenne porządki w domowych biblioteczkach. Niepotrzebne już książki trafiły do szkolnej biblioteki ciesząc tym innych uczniów. W marcu obchodziliśmy również Światowy Dzień Poezji. Uczestniczyliśmy w maratonie poetyckim POEtykON oraz w związku z ogłoszeniem roku 2023 "Rokiem Wisławy Szymborskiej", czytaliśmy na wybranych przerwach jej wiersze.

          • Wyniki XIII Powiatowego Konkursu Ornitologicznego 2023 zorganizowanego w SP 3 w Kłobucku 🪺🦢🦆🪹.

            Dnia 28 marca 2023 r. odbyła się 13. edycja Powiatowego Konkursu Ornitologicznego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Białymstoku. W konkursie uczestniczyło 74 uczniów ze szkół podstawowych, w których działają koła LOP zrzeszone w oddziale kłobuckim. Uczestnicy konkursu reprezentowali szkoły podstawowe: SP nr 1 w Kłobucku, SP nr 3 w Kłobucku, SP Zajączki Pierwsze, SP 2 Krzepice , SP Zajączki Drugie, SP Miedźno, SP Opatów, SP Panki, SP Konieczki, SP Aleksandrów, SPSK Kłobuck- Smugi, SPSK Lgota, Nasza Szkoła w Zwierzyńcu I i SP Waleńczów.
            Uczniowie rozwiązywali test na platformie Testportal z opcją „Uczciwy rozwiązujący” i limitem czasu na każde pytanie. Zadania konkursowe obejmowały rozpoznawanie ptaków po głosach , gniazdach i piórach oraz pytania dotyczące przystosowania ptaków do środowiska życia.
            Wyniki tegorocznej edycji przedstawiają się następująco:

          • Uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Mój Las” z udziałem naszych uczniów🏆🌲🌳🥇🥉

            W Zespole Szkól Mody i Reklamy im. Reymonta w Częstochowie odbyła się Uroczystość wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Ogólnopolskim Konkursie Mój Las. W uroczystości uczestniczyli Prezesi Okręgu LOP w Częstochowie, Przedstawiciele Nadleśnictw: Kłobuck, Gidle, Złoty Potok, Herby i Lubliniec oraz nauczyciele opiekunowie Kół LOP regionu częstochowskiego. Wśród nagrodzonych znalazło się 12 naszych uczniów- członków Szkolnego Koła LOP.
            Laureatka I miejsca- Maja Stępień z 8b
            Laureaci III miejsca- Tobiasz Prozner z 1a, Jakub Juszczak z 4c i Julia Polewka z 8c
            Wyróżnieni: Tymoteusz Prozner - kl.4c , Daria Sawicka -kl. 4c , Antoni Wacowski -kl. 4c , Maria Markisz -kl.5c , Wiktoria Więch -kl.5b, Maksymilian Wacowski - kl.6a, Maja Szymor 8a i Kaja Kłyszewska 8c.
            Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę - za osiągnięcie wysokich wyników konkursu. Zapraszamy do obe

          • KLASA VB na Politechnice Częstochowskiej

            Dnia 29.03.2023r klasa V b wzięła udział w warsztatach na Politechnice Częstochowskiej. Celem warsztatów było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań naukowych uczniów oraz motywowanie do odkrywania kolejnych tajników wiedzy. Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki uczniowie dowiedzieli się jakie są zasady działania dronów i dziedziny ich zastosowania. Po teoretycznym wprowadzeniu mogli sami sterować dronami za pomocą aplikacji w telefonie lub dżojstików. Kolejne warsztaty odbyły się na Wydziale Elektrycznym- tam uczniowie mieli okazję poznać podstawy programowania robotów. Sami konstruowali miniroboty z klocków lego, a następnie programowali je. Efektem ich pracy były ruchome pojazdy zmieniające kolory i wydające różne dźwięki, reagujące na przeszkody i zmieniające tor swojej jazdy. Udział w warsztatach pozwolił naszym uczniom sprawdzić swoją wiedzę informatyczną w prak

          • Wizyta Prezesa i Pracowników Banku Spółdzielczego w naszej szkole ❤️

            Dzisiaj z miłą niespodzianką przyszli do klasy Ib przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Kłobucku na czele z Prezesem Panem Tomaszem Jaworskim- głównego sponsora monitora interaktywnego zakupionego do sali nr 16. Dzieci otrzymały balony, teczki z kolorowankami oraz długopisy. Do sali lekcyjnej podarowano nam też zegar ścienny z logo Banku Spółdzielczego. Dzięki Zarządowi Banku Spółdzielczego na czele z Prezesem Panem Tomaszem Jaworskim mogliśmy zakupić do sali monitor interaktywny, który już od miesiąca służy naszym wychowankom. Ogromnie cieszymy się z rewizyty. Wcześniej uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą Anetą Kukułą i przedstawicielem rodziców Panem Sebastianem Wacowskim złożyli na ręce Pana Prezesa podziękowanie oraz pamiątkową laurkę podpisaną przez wszystkich uczniów. Jeszcze raz dziękujemy za wszystko ♥️🥰

          • "Kto czyta, ten rozkwita"


            W naszej szkole corocznie odbywa się Maraton Czytania. W tym roku , 27.03., poświęcony był twórczości wybitnego mistrza komedii - Aleksandra Fredry, w związku z rokiem jegoż twórczości. Młodzież z kl. V-VII czytała bajki i omawianą w klasach starszych lekturę pt. Zemsta. Uczniowie klas I-III czytali natomiast wybrane wiersze wybitnych twórców literatury polskiej. W sumie w 7.godzinnym czytaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas młodszych z wychowawcami oraz ponad 65 uczniów klas starszych i dorosłych. Akcję wsparli nauczyciele, z Dyrekcją włącznie oraz przedstawiciel rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Dla uczestników przewidziano słodki poczęstunek, nagrody rzeczowe, punkty dodatnie z zachowania, oceny cząstkowe z j. polskiego i edukacji polonistycznej. Uczestnikom maratonu, sponsorom - RR i P. Agnieszce Mazik, serdecznie dziękujemy. Zapraszamy za rok! Org. A. Kukuła i Ż. Kęsik

          • KONKURS WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY

            Wyniki konkursu "Ozdoba Wielkanocna"
            I grupa 1-3 klasa
            1 miejsce
            Iwo Kacprzak klasa IA
            2 miejsce
            Laura Łowisz klasa IIB
            3 miejsce
            Maja Rabęda klasa IIB
            Wyróżnienie
            Fabian Kucharczyk klasa IB

            II grupa 4-8 klasa
            1 miejsce
            Rafał Romański klasa 5C
            2 miejsce
            Izabela Zając klasa 5A
            3 miejsce
            Jakub Towarek klasa 5C
            Wyróżnienie
            Liliana Wróblewska klasa 6A

          • WIELKANOCNE OZDOBY - rękodzieło naszych uczniów

            Już jutro nastąpi rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ,,Wielkanocna ozdoba". Wszyscy uczestnicy konkursu, autorzy pięknych wielkanocnych prac, proszeni są o przybycie do świetlicy szkolnej o godzinie 11.00.
            Po rozstrzygnięciu konkursu wszystkie prace zostaną wystawione na sprzedaż w świątecznym kiermaszu. Zapraszamy do podziwiania prac i ich zakupu. Z pewnością ozdobią nie jeden wielkanocny stół.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

            21 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Nie jest to przypadkowa data, bowiem to właśnie dodatkowy chromosom w 21. parze chromosomów odpowiada za powstanie tej wady genetycznej. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Włączając się w to wydarzenie, uczniowie naszej szkoły założyli w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary, jako wyraz tolerancji, życzliwości i solidarności z osobami z zespołem Downa. Uczestniczyli też w warsztatach na temat różnorodności i wyjątkowości, a także wykonali prace plastyczne. Pamiętajmy: „Każdy inny – wszyscy równi”.

          • Recytowali wiersze JANA PAWŁA II

            23 marca 2023 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyły się przesłuchania recytatorów w siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II. Przed komisją konkursową zaprezentowało się ponad stu uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII c: Maja Kowalczyk, Maja Michalak i Mikołaj Ząbkowski, którzy pięknie zaprezentowali wybrane utwory Jana Pawła II. Honorowym patronatem konkurs objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska, Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer, Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo i o. Samuel Pacholski przeor Jasnej Góry.

          • LEON ponownie w naszej szkole!

            Od 22 do 24 marca w naszej szkole odbyła się sesja wiosenna Leona- Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego. Wzięło w nim udział prawie 70 osób. Nasi uczniowie przystąpili do konkursu z matematyki, zintegrowanych sprawności i języka angielskiego. Za trzy miesiące po ogłoszeniu wyników okaże się, czy znowu będziemy mogli poszczycić się laureatami, podobnie jak w sesji jesiennej. Mamy głęboką nadzieję, że tak będzie. Serdecznie tego życzymy naszym uczniom!!!

          • Nasze szkolne rekolekcje wielkopostne

            W dniach 21-23 marca 2023 r. w parafii NMP Fatimskiej w Kłobucku odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Pierwszego dnia Rekolecjonista Ks. dr Michał Widera ukazywał na przykładzie znanych sportowców jak oprócz ciała mamy trenować naszą duszę . W drugim dniu rekolekcji kl. I - III uczestniczyły w drodze krzyżowej, a uczniowie klas IV, V, VI i VIII mieli okazję do oczyszczenia duszy w sakramencie pokuty i pojednania. Na zakończenie cała społeczność szkolna wzięła udział we Mszy świętej w czasie której śpiewala i akompaniowala miedzyparafialna schola a przy ołtarzu służyła międzyparafialna służba liturgiczna. Dziękujemy Księdzu Michałowi za wspólnie spędzony czas i ukazanie drogi do pogłębienia relacji z Panem Bogiem.

          • Przemek Kurzacz i Janek Worwąg w gronie najlepszych uczniów w woj. śląskim🏆🏆


            W tym tygodniu otrzymaliśmy dwie rewelacyjne wiadomości – Przemek Kurzacz został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i Janek Worwąg został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Konkursy są organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach; są to najtrudniejsze konkursy biorąc pod uwagę wymagania edukacyjne, ale też najbardziej prestiżowe, bo o laureatów i finalistów zabiegają szkoły ponadpodstawowe. Przemek przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem p. Iwony Chłąd, a Janek- w tym roku pod kierunkiem p. Beaty Jagiełki, a w ubiegłym – p. Aleksandra Lisa. Gratulujemy Przemkowi i Jankowi oraz Nauczycielom, którzy wspierali uczniów w drodze do sukcesu. Składamy też gratulacje Rodzicom, którzy mają tak zdolnych synów.
            Przygotowanie do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych to ogrom pracy ucznia i nauczyciela. To proces długofalowy,

          • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

            W związku z obchodami Światowego Dnia Poezji p. Joanna Rosicka-Polewka oraz p. Anna Neczajewska-Kozińska nawiązały współpracę ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz platformą edukacyjną Polska Półka Filmowa.
            W bibliotece szkolnej przez cały dzisiejszy dzień jak i na zajęciach języka polskiego kl. 8 odbywało się wydarzenie czytelnicze, maraton poetycki POEtykON.
            Spotkanie online prowadzili znakomici wykładowcy, nauczyciele akademiccy i literaturoznawcy. Prócz czytania poezji wspólnie próbowaliśmy "rozgryźć metafory, rozsupłać sensy i odnaleźć ulotne połączenia"

          • WIOSENNA TWÓRCZOŚCI KLAS 1-3

            Klasy 1-3 od samego rana przygotowywały się na spotkanie z wiosną. Były kolorowe prace plastyczne, zabawy i mnóstwo zielonego i żółtego koloru w klasach i na korytarzach. A potem wiosenne wygibasy w świetlicy szkolnej. Intensywnie i radośnie witaliśmy dzisiaj wiosnę.🌼🌸🌞🌺🌼

          • WIOSENNE ŚWIĘTOWANIE

            Jak przywitaliśmy wiosnę? Były wiosenne tańce, konkurs na najpiękniejszą panią wiosnę, był dzień kolorowy, dzień kapcia i dzień kolorowej skarpety. Intensywnie, różnorodnie a przede wszystkim radośnie bo to w końcu WIOSNA…

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku
      • (+48) 34-317-27-46
      • Kłobuck, ul. Bohaterów Bitwy pod Mokrą 4 Poland
      • 7.00-15.00
      • 78 8248 0002 1000 0000 1544 0001
      • Aleksandra Cnota-Mikołajec, aleksanda@eduodo.pl
    • Logowanie